انتخاب بهترین کلاه کاسکت از نظر ایمنی و اولویت های شخصی

وقتی صحبت از ایمنی سرنشینان میشود ، کلاه ایمنی فقط یک وسیله جانبی نیست، بلکه یک ابزار نجات برای جان انسان است. کلاه کاسکت مناسب می تواند خطر آسیب های شدید سر را در صورت بروز تصادف کاهش دهد. اما با وجود گزینه های بسیار زیاد، چگونه کلاه موتورسواری مناسب انتخاب کنیم که تمام نیازهای ایمنی ما را برآورده کند؟ ما چند نکته و دیدگاه جمع آوری کرده ایم که به شما در انتخاب کلاه ایمنی کمک می کند. با ما همراه باشید تا کلاه کاسکت مناسبی را پیدا کنیم که مناسب سبک موتورسواری شما باشد و امنیت شما را تضمین کند.

کلاه کاسکت فک دار در مقابل کلاه ایمنی وسپایی و بدون فک

هنگامی که صحبت از ایمنی کلاه میشود، انتخاب بین کلاه ایمنی فک ثابت، فک متحرک، بدون فک و کلاه های وسپایی به دلیل درجات مختلف محافظتی که ارائه می دهند، به ویژه برای نواحی صورت و فک بسیار مهم است.
کلاه کاسکت های فک ثابت و فک متحرک به طور گسترده ای ایمن تر از کلاه های ایمنی بدون فک و وسپایی هستند. این ایمنی افزایش یافته ناشی از پوشش جامع آنهاست که نواحی صورت و فک را در بر می گیرد. از طرفی دیگر کلاه‌های ایمنی وسپایی صورت را در معرض دید قرار می‌دهند و در صورت تصادف، آن را مستعد آسیب دیدگی می‌کنند.
با این حال، انتخاب بین کلاه موتورسواری فک ثابت، فک متحرک، بدون فک و وسپایی صرفاً مربوط به ایمنی نیست. اولویت های شخصی، سبک سواری و نوع خاص سواری نقش مهمی در این انتخاب دارند.

پیشنهاد مستر کاسکت برای کلاه های فک ثابت و فک متحرک

طلق یا ویزور

قرار دادن یک طلق یا ویزور در کلاه کاسکت ها هدف دوگانه ای دارد. نه تنها از چشم ها در برابر باد، زباله و حشرات محافظت می کند، بلکه یک لایه محافظتی اضافی در هنگام تصادفات اضافه می کند. برعکس، کلاه ساده فاقد این ویژگی محافظ برای چشم و صورت است. در چنین مواردی، سواران می توانند از عینک یا ماسک مخصوص کلاه کاسکت به عنوان اقدامات محافظتی جایگزین استفاده کنند.

پیشنهاد مستر کاسکت برای کلاه های بدون فک

کلاه کاسکت باید محکم اما راحت باشد !

کلاه کاسکت نامرغوب ممکن است در هنگام تصادف در جای خود باقی نماند و خطر آسیب جدی به سر شما را افزایش دهد. از سوی دیگر، کلاه ایمنی بیش از حد تنگ یا خیلی کوچک هم ناراحت کننده و هم احتمالاً ناایمن خواهد بود. برای تنظیم بند چانه کلاه خود وقت بگذارید. همچنین ممکن است لازم باشد که پدهای کلاه موتورسواری را بردارید یا تعویض کنید. اگر در پیدا کردن کلاه ایمنی راحت و مطمئن مشکل دارید، برند یا سبک دیگری را امتحان کنید.

کدام پوسته ها بهترین محافظت را ارائه می دهند؟

به طور کلی، اگر به دنبال سبک ترین و قوی ترین کلاه کاسکت ممکن هستید، فیبر کربن بهترین نوع برای کلاه ایمنی است. اگر می خواهید بهترین محافظت ممکن را داشته باشید، یک کلاه کاسکت فیبر کربنی بهترین انتخاب است. اگر بودجه کمتری دارید، کلاه ایمنی فایبرگلاس یا ABS ممکن است گزینه بهتری باشد.

کلاه کاسکت خود را چه رنگی انتخاب کنیم؟

بر اساس مطالعه ای که از مرکز مطالعات و تحقیقات ایمنی جاده ها انجام شده است، استفاده از کلاه کاسکت هایی با رنگ روشن خطر تصادفات جاده ای را کاهش می دهد. قرار دادن برچسب های بازتابنده روی کلاه خود یا استفاده از کلاه موتورسواری با قطعات بازتابنده نیز می تواند به بهبود دید در مکان های کم نور کمک کند.

گواهینامه های کلاه ایمنی

انتخاب گواهینامه مناسب کلاه کاسکت بر اساس فعالیت مورد نظر شما بسیار مهم است. برای علاقه مندان به موتورسیکلت، یک کلاه ایمنی تمام صورت که دارای گواهینامه های ECE 2206، DOT و CCC بوده و وزن مناسبی دارد، به عنوان یکی از ایمن ترین گزینه های موجود در سپتامبر ۲۰۲۳ محسوب می شود.

این انتخاب ریشه در سه عامل دارد:

ECE 2206: این گواهینامه آخرین پیشرفت ها در تحقیقات ایمنی سر را ادغام می کند و سطح بالاتری از محافظت را ارایه می دهد.
DOT و CCC: این گواهینامه‌ها از روش‌های متمایز برای ارزیابی تضعیف ضربه و مقاومت در برابر نفوذ استفاده می‌کنند و به طور کلی میزان ایمنی کلاه کاسکت را افزایش می‌دهند.
ملاحظات وزن: در صورت تصادف، یک کلاه کاسکت سبک تر خطر آسیب به گردن را کاهش می دهد.
در نهایت، انتخاب کلاه کاسکت شما باید با سطح ایمنی مورد نیاز برای فعالیت های خاص موتورسواری شما مطابقت داشته باشد و با توجه به نوع کلاه کاسکت، گواهینامه های آن و اولویت های شخصی شما کلاه موتورسواری مناسب را انتخاب کنید. برای سوالات بیشتر یا مشاوره در مورد ایمنی کلاه کاسکت ها، با کارشناسان ما تماس بگیرید.