یاماها آئروکس ۱۵۵ یکی از قدرتمندترین اسکوترهای AT امروزه در بازار است. این مدل موتور از طیف گسترده ای از رنگ های پرتقالی ، آبی ، آبی مات و سفید تشکیل شده است.
از نظر ویژگی ها ، یاماها آئروکس به همراه ترمز دیسکی هیدرولیک جلو برای قدرت گرفتن بیشتر در هنگام حرکت ترمز ارائه می شود. همچنین چراغ های LED برای دید بهتر در طول شب و سیستم Stop and Start به منظور کاهش مصرف سوخت وجود دارد.
از نظر ایمنی ، سیستم ترمز ضد قفل (ABS) استاندارد در نوع S ABS و بالاتر است ، در حالی که سایر ویژگی های ایمنی شامل چراغ هشدار کنترل موتور ، سوئیچ عبور و قفل شاتر است.
آئروکس ۱۵۵ همچنین دارای ویژگی های جالب توجهی مانند صفحه ابزار دیجیتال کامل ، چراغ جلو و عقب LED ، سوکت شارژ موبایل ، ABS استاندارد و محل ذخیره سازی عظیم ۲۵ لیتری زیر صندلی است. یاماها Aerox 155 مخزن سوخت خود را در زیر تخته قرار داده است ، درپوش پرکننده سوخت در بالای تخته قرار گرفته است ، که می تواند از طریق یک کلید کنار دکمه استارت باز شود. یاماها Aerox 155 دارای طراحی بزرگ و ماکرو اسکوتر است.
ایروکس ۱۵۵ از یک موتور ۱۵۵ سی سی ، تک سیلندر ، مایع خنک شده بهره می برد که حداکثر قدرت آن زیر ۱۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۳.۸ نیوتن متر است. موتور Aerox 155 همچنین با عملکرد (Valve Valve Actuation (VVA همراه است ، اساساً زمان بندی متغیر سوپاپ که گسترش گشتاور بیشتری را در محدوده دور ارائه می دهد. یاماها Aerox 155 با چرخ های ۱۴ اینچی کار می کند و وظیفه تعلیق توسط چنگال های جلو تلسکوپی و مونوشاک عقب انجام می شود. ترمزگیری از طریق ترمز دیسکی جلو و درام عقب انجام می شود. یاماها Aerox 155 با وزن ۱۱۶ کیلوگرم ارائه شده است.

طراحی اسپرت باحال

آیروکس ۱۵۵ از طراحی زیبایی برخوردار است که به دلیل خطوط تیز خود برجسته است. همچنین دارای یک قوس است که موتور را منحصر به فرد نشان می دهد. چراغ های جلو دوقلو جداگانه با چراغ های بیرونی ، لوکس و اسپرت به نظر می رسد. چراغ های جلو چراغ های LED و چراغ های عقب LED جمع و جور حتی در طول روز نیز روشن و زیبا هستند.

قدرتمند

قدرت آئروکس ۱۵ توسط یک موتور ۴ هسته ای بلو ۱۵۵ سی سی با یک انژکتور تک سیلندر ، سوپاپ SOCH 4 ، آب خنک ، متفاوت با یک سیلندر با روکش دیزل تامین می شود. این بادوام است و همچنین باعث اتلاف حرارت مناسب می شود. همچنین دارای فناوری فراتر از سایر سیستم ها با سیستم VVA یا سوپاپ متغیر است که به موتور اجازه می دهد تا در هر محدوده سرعت به گاز پاسخ دهد. و هنوز هم در مصرف سوخت صرفه جویی شود. علاوه بر این ، این موتورسیکلت دارای سیستم توقف و استارت (SSS) ، سیستم توقف اتوماتیک موتور است. در همکاری با ژنراتور هوشمند موتور ، موتور در حالت ایستاده به طور خودکار خاموش می شود. بیش از ۵ ثانیه حرکت نکردن می تواند به کاهش میزان مصرف سوخت نیز کمک کند. دستگاه قوی است و همچنین باعث صرفه جویی در مصرف سوخت می شود.

تعلیق مطمئن

یاماها آیروکس ۱۵۵ سی سی دارای چرخ های آلیاژی جلو و عقب با طراحی ۳ پره دو ( بدنه Y) است ، چرخ جلو تایرهای ۱۱۰/۸۰ ، ۱۴ رینگ می دهد و چرخ عقب نیز تایرهای ۱۴۰/۷۰ با ۱۴ رینگ را ارائه می دهد. قطعه سیستم تعلیق ضربه های جلو یک چنگال تلسکوپی یا دوقلو است و ضربه های عقب یک واحد چرخشی است.یک شوک عقب زیر مخزن نصب شده از کارخانه است که فقط در نسخه R وجود خواهد داشت . همانطور که برای سیستم ترمز جلو یک ترمز دیسکی است. عقب ترمز کاسه ای است.  هنگام ترمزگیری ناگهانی ، (ABS) فقط ترمز جلو پایدار کار می کند.

راحتی برتر

علاوه بر طراحی فوق العاده جالب، عملکرد قدرتمند و صرفه جویی در مصرف سوخت سیستم تعلیق خوب و با اعتماد به نفس است. Aerox 155 فراموش نکرده است که عملکردهایی را به کاربر اضافه کند تا راحتی کامل را نیز تجربه کند ، مانند یک کلید هوشمند فقط (ABS) با یک سوئیچ پیچشی ، استفاده آسان و بدون دردسر. با یک دکمه برای باز کردن درب مخزن سوخت و صندلی ها در همان نقطه محفظه ذخیره سازی همه کاره در سمت چپ استفاده از آن آسان است و دوشاخه برق را پنهان می کند. مخزن سوخت ۴.۹ لیتری در وسط موتورسیکلت است. صندلی یک تکه است.