اکثر موتورسواران آینه های خود را به گونه ای قرار می دهند که همان نمای رو به عقب را فراهم کنند، در نتیجه یک تصویر تکراری و نمای کلی باریک تر ایجاد می شود.
با زاویه دار کردن آینه ها به سمت بیرون ، راکب می تواند نمای عقب را گسترش داده و بهینه کند در حالی که هنوز همه چیز را پشت سر خود می بیند.
با این حال ، بسیاری از موتورسواران آینه های راست و چپ خود را به گونه ای تنظیم می کنند که باریک ترین دید (از جمله نمای عالی از آرنج خود را) فراهم می کند.
دفعه بعدی که سوار موتور خود شدید ، و قبل از اینکه دور شوید ، به هر آینه نگاهی دقیق بیندازید. چی میبینی؟ آیا نمای در آینه سمت چپ همانند نمای آینه سمت راست است؟ چه مقدار از صحنه پشت خود را می توانید در هر دو آینه مشاهده کنید؟
اگر صحنه به طور عمده توسط هر یک از آنها تکرار می شود ، سعی کنید هر دو آینه را به سمت بیرون زاویه دهید تا عرض دید کلی خود را گسترش دهید
آینه سمت چپ باید فضای بیشتری را در مجاورت دوچرخه شما در سمت چپ (محل عبور ماشین ها) نشان دهد ، و آینه سمت راست باید نمای فضای سمت راست دوچرخه شما را گسترش دهد (جایی که وسایل نقلیه ادغام شده از آنجا ظاهر می شود) و به طور قابل توجهی نمای عقب خود را گسترش می دهد.

به یاد داشته باشید : هنگام سوار شدن در کنار وسایل نقلیه دیگر آگاه باشید. اگر نمی توانید انعکاس آنها را در آینه ببینید ، آنها نمی توانند شما را ببینند!

بیشتر بخوانید : کیسه هوای شلوار، فناوری جدید برای امنیت موتورسواران
بیشتر بخوانید : ۱۰ نکته ایمنی برای راکبین جدید
بیشتر بخوانید : انواع کلاه ایمنی موتورسیکلت