در آخرین ماه سال ۲۰۲۰ دوکاتی مدل جدیدی از سوپرموتور خود مانستر را رونمایی کرد. این مدل یکی از پرفروش ترین Face lift های موتورسیکلت های ایتالیایی می باشد.
دوکاتی الام کرد بیشتر تغییرات مربوط به این موتورسیکلت را روی چرخ‌ها و چراغ‌های LED به ویژه قسمت نور روز اعمال کرده و هم‌چنین در مدل ۲۰۲۱ این موتور تغییراتی در بدنه و نمایشگر دیجیتال ۴.۳ اینچی جدید ایجاد شده است.
با نزدیک‌ شدن ۷۰ میلی‌متری فرمان به سمت سوار، فرمان‌پذیری موتور به طرز باورنکردنی ای افزایش پیدا کرده. محل قرارگیری پاها نیز مقداری بالا آمده تا در تغییر مسیر سریع، آیرودینامیک بیشتری را مشاهده کنیم.
دوکاتی مانستر همیشه به یک موتورسیکلت اسپرت با اِرگونومی بالا معروف بوده است. به همین دلیل اگر در ارتفاع ۸۲۰ میلی‌متری صندلی سوار ارحت نباشد، می‌تواند تا ارتفاع ۷۷۵ میلی‌متر کاهش دهد. با این که با مدرن ‌تر کردن طراحی مانستر جدید، دوکاتی اِلمان‌های سنتی مثل باک سوخت را همچون گذشته حفظ کرده است.
پیشرانه این مدل جدید ۹۳۷ سی‌سی با ۲ سیلندر است که ۱۱۰ اسب‌بخار قدرت و ۹۳ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. کاملاً معلوم است که دوکاتی حجم موتور و قدرت مدل جدید را افزایش داده است. این در حالی است که وزن موتور با پیشرانه ۲.۴ کیلوگرم سبک‌تر شده است.
شرکت دوکاتی اعلام کرده که با افزایش حجم پیشرانه توانسته سطح گشتاور را در تمامی دور موتورها به‌ویژه در دور های میانی بهبود دهد. این همان بخشی است که اغلب سواران به‌ ویژه در پیچ‌ها با آن چالش دارند.
دوکاتی مانستر مدل ۲۰۲۱ مجهز به جعبه‌دنده ۶ سرعته جدید با قابلیت Speed shift است. در این مدل به لطف استفاده از فریم آلومینیومی در جلوی موتور وزن خالص تا ۴.۵ کیلوگرم کاهش پیدا کرده است. این همان ایده‌ای بود که پیش‌تر روی پانیگیل V4 نیز با موفقیت انجام شد. تغییرات اساسی در محور عقب نیز مشاهده می‌شود. حالا به جای استفاده از ساب فریم سنتی، مدل جدید از پلیمرهای تقویت‌شده بهره گرفته تا وزن آن را حدود ۲ کیلوگرم کمتر کند.
بیشتر بخوانید : همکاری لامبورگینی و دوکاتی : دیاول ۱۲۶۰ جدید