پوشیدن لباس مناسب در موتور سیکلت به ایمنی و راحتی شما کمک می کند ، بنابراین پوشیدن لباس مناسب بسیار مهم است. اگر پس از توصیه برای یافتن لباس مناسب ، یا مطمئن نیستید که آیا لباس فعلی شما شرایط را برآورده می کند ، پس بیشتر از این نگاه نکنید. ما در اینجا راهنمای همه چیزهایی را که باید در مورد کلاه ایمنی ، کت ، چکمه ، دستکش و غیره بدانید ، تهیه کرده ایم.

چرا به لباس موتور سیکلت نیاز دارید؟

غیر معمول نیست که مردم را فقط با یک شلوارک کوتاه ، یک تی شرت نازک و یک جفت مربی قدیمی در شهرهای شلوغ سواری می کنند ، اما این در واقع به طرز باورنکردنی خطرناک است. در بیشتر مواقع رانندگی احتمالاً حداقل ۸۰ کیلومتر در ساعت سرعت خواهید داشت و اگر بخواهید با این سرعت از زمین خارج شوید ، احتمال آسیب دیدگی جدی وجود دارد.

سوار شدن در عناصر مختلف نیز می تواند یک نبرد باشد. پوشیدن لباس نامناسب در زیر باران می تواند بسیار مرطوب و ناخوشایند شود و سوار شدن در باد بدون لایه های ضد باد می تواند باعث لرزیدن باد شود.

خوشبختانه لباس و تجهیزات برای محافظت از شما در برابر طیف وسیعی از حوادث و سناریوهای مختلف هوا طراحی شده اند.

به نظر می رسد هر بار سوار شدن باید چرخ دنده خود را بپوشید بدون هیچ زحمتی ، اما پیشگیری بهتر از مقابله با عواقب آن است.

کلاه موتور سواری:

26 Meaningful Statistics On Motorcycles | DucaChica

کلاه کاسکت قطعه اساسی کمد لباس موتور سیکلت شماست. سر و مغز آسیب پذیرترین قسمت های بدن شما هستند و موتورسوارانی که بدون کلاه ایمنی تصادف می کنند ، در معرض خطر آسیب دیدگی مغزی قرار دارند.

برای خرید ایمن ترین کلاه ایمنی نیازی به صرف مبالغ مسخره پول نقد نیستید ، اما باید مطمئن شوید که کلاه کاسکت مناسب و اندازه مناسب سر خود را تهیه کرده اید. سر هر شخص منحصر به فرد است ، بنابراین توصیه می کنیم کلاه کاسکت های مختلف را در یک مغازه معتبر امتحان کنید تا اطمینان حاصل کنید که در کل سرتان احساس راحتی می کنید. کلاه کاسکت های جدید احتمالاً ایمن تر هستند زیرا تولیدکنندگان دائماً با فناوری و مواد پیشرفته کار می کنند.

همچنین لازم به ذکر است که کلاه کاسکت بسته به توصیه سازنده ، معمولاً دو تا پنج سال طول عمر دارد. پس از این ، به نظر می رسد که آنها سریعتر بخار می شوند و چسب مورد استفاده برای چسباندن لایه های ماده جذب ضربه EPS خراب می شود.

میتوانید کلاه کاسکت های موجود در سایت را از این طریق مشاهده کنید.

بلوز موتورسواری:

نقش بلوز محافظت از دنده ها ، اندام ها ، بازوها و کمر و غیره در صورت مواجه شدن با یک اتفاق ناخوشایند است. مطمئناً شما می خواهید که خوب به نظر برسد ، اما بلوزکه تصمیم به خرید آن دارید نباید فقط بر اساس ظاهر آن باشد – ایمنی و راحتی در اولویت است.

بلوز ها به طور کلی از چرم یا منسوجات ، یا گاهی اوقات از هر دو ساخته می شوند و به نظر می رسد ترجیح شخصی تصمیم بگیرد که شما به کدام نوع بپردازید. هر دو ماده از زره بدنه و مواد جاذب ضربه استفاده می کنند که آسیب پذیرترین نقاط شما را در هنگام تصادف محافظت می کند و به گونه ای طراحی شده اند که کاملاً در انفجار باد سریع قرار می گیرند اما بازوها را برای بیان کامل آزاد می کنند.

ضروری نیست ، اما برخی از بلوز ها دارای زیپ در قسمت پایین آن هستند و به آنها امکان می دهد تا به یک شلوار سواری متصل شوند و کت و شلوار یک نفره ای را تشکیل دهند ، که بهتر عناصر را از بین می برد.

شلوار:

درست مانند بلوز ها ، شلوارها هم به طور چرمی یا پارچه ای موجود است. آنها کاملاً مناسب هستند در حالی که اجازه می دهند مفصل پا به راحتی حرکت کند و از باسن ، زانو و زانوها با زره بدن محافظت می کنید. وقتی آنها را در مغازه امتحان می کنید ، آنها را با دوچرخه امتحان کنید تا راحت بودن آنها را ارزیابی کنید.

ما اکیداً توصیه می کنیم که از پوشیدن شلوار جین یا سایر شلوارهای معمولی استفاده نکنید – آنها هیچ چیزی مانند محافظت از یک شلوار مناسب سوارکاری ندارند.

میتوانید لباس های موتورسواری موجود در سایت را از این طریق مشاهده کنید.

What's The Lifespan Of Motorcycle Gear?

کفش موتورسواری:

موتورسیکلت ها ماشین های سنگینی هستند که باید از طریق پاها و مچ پا پشتیبانی شوند ، گاهی اوقات روی سطوح لغزنده و غیر قابل پیش بینی هستند ، به همین دلیل کفش های موتور سواری ضروری هستند. آنها از کف های ضد لغزش و مقاوم در برابر روغن برای کمک به تعادل و کنترل دوچرخه استفاده می کنند و در صورت تصادف ، از شرایط شدید آب و هوایی و هرگونه زباله های جاده ، از قسمت های پایین بدن شما محافظت می کنند.

آنها همچنین حاوی ضربه گیرهایی برای محافظت از مچ پا و ساق پا و همچنین پاشنه پا و انگشتان پا برای جلوگیری و کاهش ضربه هستند.

اطمینان حاصل کنید که بوت های شما مناسب و راحت باشد ، زیرا در غیر این صورت باعث حواس پرتی غیر ضروری هنگام سوار شدن می شود.

برخی از افراد از بوت هایی استفاده می کنند که برای موتور سواری طراحی نشده اند و این بسیار خطرناک است زیرا به اندازه کفش های مخصوص طراحی ، محافظت نمی کند.

دستکش موتورسواری:

در صورتی که تعادل خود را با موتورسیکلت از دست میدهید، این حرکت طبیعی است که باید دستان خود را جلوی خود قرار دهید ، بنابراین محافظت از آنها با دستکش های با کیفیت بالا که کل دستان شما را پوشانده بسیار مهم است. دستکش های شما باید دارای مقاومت کافی باشند ، از انگشتان و پایه کف دست شما محافظت می کند و باید یک بند نگهدارنده در اطراف مچ دست داشته باشد تا روشن بماند ، اما اطمینان حاصل کنید که راحت هستید.

برای حداکثر محافظت ، اطمینان حاصل کنید که بین دستکش ها و بلوز شما همپوشانی وجود دارد تا هیچ پوستی در معرض دید قرار نگیرد.

میتوانید دستکش های موتورسواری موجود در سایت را از این طریق مشاهده کنید.

لوازم جانبی موتور سیکلت:

اگرچه ضروری نیستند ، لوازم جانبی دیگری که باید در نظر گرفت عبارتند از:

پد کلاه کاسکت، عینک UV، طلق مناسب کلاه کاسکت، بعضی مواقع بلوتوث داشتن کلاه کاسکت و .. در داخل کلاه ایمنی موتورسیکلت ، به خصوص در بزرگراه ، سر و صدا می شود ، بنابراین استفاده از پد کلاه کاسکت را در نظر بگیرید تا رانندگی شما تا حد ممکن راحت باشد و از شنوایی طولانی مدت شما محافظت کند.

بیشتر ببینید: چگونه کلاه مناسب بخرم؟