Ducati Diavel 1260 Lamborghini محصول مشترک دو شرکت معتبر که ریشه طولانی در سرزمینی در Emilia-Romagna ، محلی که در آن بیشتر شرکت های معتبر در زمینه خودرو و موتورسیکلت حضور دارند، یعنی دوکاتی و لامبورگینی که ۶۳۰ دستگاه از این موتورسیکلت تولید شده است.
برای تولید این موتور خاص طراحان دوکاتی تصمیم گرفتند از غول لامبورگینی یعنی مدل Sián FKP 37 الهام بگیرند. معتبر ترین خودرو ساخته شده توسط لامبورگینی که فقط در ۶۳ دستگاه ساخته شده است. هرکدام از صاحبان این ۶۳ دستگاه خودرو لوکس، می توانند این موتور را برای ست کردن با خودرو خود سفارش دهند که این کار یک شاهکار انحصار ، طراحی و نوآوری است.
کمی به مشخصات فنی این موتور دقت کنیم : درحقیقت روند تولید این موتور تحت همکاری طراحان لامبورگینی و دوکاتی انجام شده تاجایی که حتی رنگ موتور مشابه با رنگ سیان است. ظاهر چراغ‌های جلو، خروجی‌ های شش ضلعی اگزوز و قطعات روی بخش جانبی بدنه شبیه لامبورگینی سیان بوده و اینکه عدد ۶۳ نیز به افتخار سال تاسیس لامبورگینی روی بدنه موتور حک شده است.
در ساخت دیاول ۱۲۶۰ نیز از فیبرکربن استفاده شده مانند بقیه موتورسیکلت های گران قیمت که نمونه‌های بارز آن در خروجی‌های هوا، پوشش های رادیاتور، باک و روکش صندلی دیده می­‌شود. پیشرانه این مدل ۱۲۶۲ سی‌سی است که ۱۵۷ اسب‌بخار قدرت و ۱۳۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.
وزن این موتور ۲۱۸ کیلوگرم، دارای سیستم تعلیق Öhlins و ترمز های مدل M50 برمبو با کالیپر ترمزهای قرمز می باشد. ضمن اینکه به همراه هر نمونه از این موتور دوکاتی، یک کلاه ایمنی همرنگ بدنه با حک شدن عدد ۶۳ روی آن نیز به خریدار تحویل می­‌شود.
من که از این موتورسیکلت خیلی خوشم اومد. شما چطور؟
بیشتر بخوانید : دوکاتی مدل Monster 2021