آیا دوچرخه سواری چربی را می سوزاند؟ بله. وقتی مشغول دوچرخه سواری هستید به معنای آن است که شما در حال سوزاندن چربی هستید. با یک سرعت نسبتاً فشرده، طوری که صحبت کردن برایتان ممکن بوده اما آسان نباشد، ۳ بار در هفته، برای زمانی در حدود ۲ ساعت تمرین کنید. تمرینِ با شدت پایین نسبت به تمریناتِ با شدت بالا درصد بیشتری از چربی های شما را می سوزاند.

علاوه بر دوچرخه سواری کار های زیر را هم حتما باید انجام دهید تا تاثیر زیادی را مشاهده کنید.

تمرینات اینتروال را انجام دهید

برای افزایش واقعی فرآیند سوزاندن کالری، چند تمرین اینتروال را به برنامه خود اضافه کنید. در انتهای سواری طولانی مدت خود، ۶ ست که هر ست ۲ دقیقه طول کشیده و بین هر ست ۳۰ ثانیه استراحت کنید.

ورزش بدون دوچرخه

انجام تمرینات دراز نشست و کرانچ چربی های شما را نمی سوزاند فقط به شما کمک خواهد کرد تا برای مدت طولانی تری سواری کنید، کاهش وزنتان تسهیل شود و همچنین پس از سوزاندن چربی ها ظاهر خوشایند تر و معده منظم تری داشته باشید.
تمرینات هوازی عضلات مانند حرکت دوچرخه خوابیده را امتحان کنید. روی پشت خود دراز بکشید در حالی که دست ها را زیر سر قرار داده اید. خودتان را بالا بکشید تا جایی که شانه ها و پا ها با یک زاویه ۹۰ درجه از زمین بلند شوند و زانوهایتان خمیده باشند. در حالی که پای چپتان را می کشید، زانوی راست خود را با آرنج چپ لمس کنید. سپس عکس این حرکت را انجام دهید. این حرکت را با یک سرعت کنترل شده در ست های ۲۰ تایی با ۳۰ ثانیه استراحت، تکرار کنید.

تغذیه صحیح

از دیدگاه تئوریک، از دست دادن چربی ساده است شما بیشتر از آنچه مصرف می کنید، نیاز به سوزاندن کالری دارید. هرچه کسری کالری بیشتر باشد، چربی بیشتری را از دست می دهید. مراقب باشید که سوخت تمرینات خود را با کربوهیدرات هایی که به آرامی می سوزند و پروتئین های کم چرب تأمین نموده و از خوردن زیاد هر چیزی با چربی اشباع شده بالا مانند پنیر، کره و شیرینی های شکری اجتناب کنید.

خود را گرسنه نگه ندارید

همچنین مواظب باشید که کاملاً گرسنه نگه داشتن خودتان نیز کار عاقلانه ای نیست. اگر در طول تمرینات به اندازه کافی به بدن خود سوخت نرسانید، قادر نخواهید بود بیشترین بهره برداری را از جلسات کلیدی خود داشته باشید (کاهش عملکرد) و بدن به جای سوزاندن چربی، شروع به از دست دادن توده عضلانی خود می کند.

استرس کمتر

استرس و احساس ناخوشیِ مربوط به آن می تواند روی وزن تأثیر بگذارد. برخی از افراد  وقتی در شرایط استرس قرار می گیرند، تغذیه صحیح را متوقف کرده و وزن خود را از دست می دهند. در مقابل، گروه دیگری از افراد به سمت تغذیه افراطی رو آورده و اضافه وزن پیدا می کنند. هیچ یک از دو وضعیت فوق، ایده آل یا سالم نیست. استرس همچنین می تواند بر سطح خواب افراد نیز تأثیر بگذارد. نتیجه آنکه، کنترل و مدیریت سطح استرس می تواند تأثیر مثبتی بر کنترل وزن داشته باشد.