تولید کنندگان خودرو و موتورسیکلت همیشه به فکر افزایش امنیت این وسایل و یافتن راهی برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به سواران هستند. البته هنوز مسیر زیادی برای دستیابی به جایگاه ایده‌­آل باقی مانده و به همین دلیل است که هر روز شاهد مطرح شدن ایده‌ه­ای جدید در حوزه امنیت حمل و نقل هستیم.
یکی از مهمترین عواملی که می‌­تواند در حفظ جان موتور سوار موثر باشد، کیسه هوا است. سالهاست که شاهد نصب کیسه هوا در خودروها هستیم و حالا شرکت‌های بزرگی مثل Klim و Dainese پس از مدت‌ها تحقیق و بررسی، اقدام به معرفی جلیقه ‌های مجهز به کیسه هوا کردند. اکنون شرکت CX Air Dynamics شلواری معرفی کرده که مجهز به کیسه هوای ایمنی شده است.
چهار کیسه هوای داخل این شلوار را کارتریج‌های کوچکی از هوای فشرده فعال می‌کند و می تواند در مدت زمان کمتر از ۲۰۰ میلی ثانیه فعال شود. این شلوار باید به موتورسیکلت اتصال پیدا کند تا درصورت جدا شدن موتورسوار از موتور، کیسه هوای داخل آن فعال شود.
در این شلوار از نوعی پارچه مقاوم به نام Cordura و فوم Poron XRD تولید شده است. Cordura به دلیل ممکن ساختن نفوذ هوا و ضد آب بودن، در صنعت موتورسیکلت بسیار پرطرفدار شده. فوم Poron XRD که زانو و ران‌ها را پوشانده، علاوه بر انعطاف‌پذیری و راحت بودن، می‌­تواند تا ۹۰ درصد نیروی حاصل از برخورد را جذب کند.
برای راحت تر شدن پوشیدن شلوار، در دو طرف آن زیپ جایگذاری شده تا کاربر نیازی به خم شدن نداشته باشد. در واقع این شلوار به دور کمر پیچیده شده و سپس با بسته شدن زیپ‌ها، پاها را دربرمی­‌گیرد.
استفاده این شلوار به تنهایی کامل نبوده و بهتر است روی آن، شلوار دیگری به عنوان لایه محافظ اضافی پوشیده شود. قابلیت تا شدن این شلوار و جای گرفتن آن در کلاه ایمنی حمل این شلوار را آسان‌تر کرده است.
بیشتر بخوانید : در امنیت باشید : موقعیت مناسب آیینه موتورسیکلت
بیشتر بخوانید : ۱۰ نکته ایمنی برای راکبین جدید
بیشتر بخوانید : انواع کلاه ایمنی موتورسیکلت