۱_ موتورسیکلتی بیشتر از آنچه می توانید کنترل کنید ، خریداری نکنید

اگر مدتی از موتور سیکلت دوری کرده اید ، ممکن است از عملکرد موتورهای امروز شگفت زده شوید. حتی مدل هایی که دارای انجین های کوچک هستند به ویژه از ۱۰ یا ۲۰ سال پیش سریع تر و قدرتمندتر هستند.

۲_ هنگام خرید موتور، از کالایی متناسب با خود شروع کنید

هنگام نشستن ، به راحتی باید بتوانید هر دو پا را روی زمین استراحت دهید بدون اینکه در حالت ناراحتی باشید. دسته ها و کنترل ها باید در دسترس باشند. یک مدل کوچکتر با موتور ۱۲۵ تا ۱۵۰ سی سی می تواند یک سفر درون شهری عالی را ایجاد کند. اگر قصد دارید در بزرگراه های زیادی سوار شوید ، ممکن است یکی از موتورهای موجود در دامنه ۱۵۰ تا ۲۰۰ سی سی بخرید تا بتوانید به راحتی از ترافیک خودداری کنید.

۳_ در ترمزهای ضد قفل سرمایه گذاری کنید

در حال حاضر در مدل های گسترده ای ، ترمز ضد قفل یک پیشگام ثابت است. آمارها نشان می دهد که موتورسیکلت های مجهز به ترمزهای ABS به اندازه ۳۷ درصد کمتر از موتورهای بدون آن در تصادف مرگبار مشکل دارند. مهم نیست که شما چقدر مهارت دارید، ABS بهتر از شما ترمز می کند. دلیل آن ساده است: ترمز ضد قفل در هنگام ترمزگیری قفل نمی کند و منجر به لغزش و تصادف نمی شود و به شما کمک می کند کنترل فرمان را در هنگام توقف اضطراری حفظ کنید ، و می تواند به ویژه در شرایط لغزنده با ارزش باشد. این ویژگی مهم اکنون در بسیاری از مدل های رده بالا استاندارد است. در هر صورت ، ما فکر می کنیم این یک سرمایه گذاری ارزشمند در ایمنی شما است.

۴_ مهارت های خود را افزایش دهید

چیزی که می توانیم بگوییم یا توصیه کنیم این است که یک مسیر سوارکاری ایمنی موتور سیکلت را در منطقه خود پیدا کنید. این بسیار مهم است. همچنین یک دوره تئوری می تواند اصول اولیه و همچنین تکنیک های پیشرفته مانند نحوه انجام مانورهای اضطراری فرار را به شما آموزش دهد.

۵_ مغرتو به کار بنداز

کلاه ایمنی برای برخی از راکبین موضوعی حساسی است. براساس مطالعات ، راکبین بدون کلاه ایمنی ۴۰ درصد احتمال آسیب دیدگی در ناحیه سر را دارند و سه برابر بیشتر از افراد دارای کلاه ایمنی دچار آسیب مغزی می شوند. از آنجا که کلاه ایمنی جان راکب را نجات می دهد ، دیوانگی است که جمجمه و مغز را در معرض آسیب های احتمالی قرار دهیم که می توان از آنها جلوگیری کرد یا حداقل کاهش داد. کلاه ایمنی فک دار که مورد تأیید است بهترین انتخاب است. (به دنبال برچسب صدور گواهینامه DOT ​​بر روی کلاه ایمنی باشید.) کلاه ایمنی مدرن قوی ، سبک و راحت است و سر و صدای باد و خستگی را کاهش می دهد. به خاطر داشته باشید که کلاه ایمنی با گذشت زمان رو به زوال می رود و حتی اگر خوب به نظر برسد ممکن است ایمن نباشد. راکبین توصیه می کند هر ۵ سال یکبار کلاه ایمنی را جایگزین کنید.

۶_ لباس مناسب موتورسواری بپوشید

شلوار جین ، یک تی شرت ، و صندل ها لباس هایی برای یک فاجعه دردناک در موتور سواری هستند. برای محافظت حداکثر ، حتی در تابستان به دنبال یک چرم یا سایر ژاکت ها، دستکش ، شلوار کامل و کفش های مخصوص باشید. کاپشن های مخصوص دارای محافظ و همچنین تهویه مناسب برای سوار شدن در هوای گرم را، فراهم می کند. به عینک موتورسواری اعتماد نکنید. از یک ویزور کلاه ایمنی یا عینک مخصوص کلاه استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که رانندگان اتومبیل که با موتور سوار برخورد کرده اند اغلب می گویند که آنها را ندیده اند ، بنابراین لباس ها را با رنگ های روشن انتخاب کنید.

۷_ از هوای بد خودداری کنید

باران نه تنها دید شما را کاهش می دهد بلکه باعث کاهش اصطکاک لاستیک های شما در جاده ها می شود. اگر شما نیاز به سواری در باران هستید ، به یاد داشته باشید که خطرناک ترین زمان درست بعد از شروع بارندگی است. از ترمز و گاز ناگهانی، خودداری کنید تا از لغزیدن جلوگیری شود.

۸_ مراقب خطرات جاده ای باشید

شن و ماسه ، برگهای مرطوب و یا سنگریزه می تواند باعث شود که یک موتور به طور غیر منتظره سر بخورد و به راحتی باعث لغزش و افتادن شود. برآمدگی و حفره هایی که به سختی می توانید در یک اتومبیل متوجه شوید می تواند هنگام موتورسواری خطرات جدی را ایجاد کند. اگر نمی توانید از آنها جلوگیری کنید ، قبل از مواجهه با آنها ، سرعت را تا حد امکان کاهش دهید.
بیشتر بخوانید : در امنیت باشید : موقعیت مناسب آیینه موتورسیکلت
بیشتر بخوانید : کیسه هوای شلوار، فناوری جدید برای امنیت موتورسواران
بیشتر بخوانید : انواع کلاه ایمنی موتورسیکلت